Sirui 100mm filter houder NDH100 (versie II)
In april van dit jaar stak ik mijn enthousiasme voor het Sirui 100mm filter systeem niet onder stoelen of banken. Dat artikel, waarin ook uitgebreid wordt ingegaan op de tests van de optische kwaliteit van de bijbehorende 100mm filters, is HIER te lezen.
In deze post wil ik het nog even kort hebben over de basis van deze kit, de NDH100 houder met zijn bijgeleverde polarisatie filter.
De complete filter houder kit (SIRUI Filter Holder V2 – NDH100) bestaat nu uit:
- Filter Houder (100mm) x 1 stuk
- Adapter Ring (voor het 82mm filter naar een 67mm lens) x 1 stuk
- Adapter Ring (voor het 82mm filter naar een 72mm lens) x 1 stuk
- Adapter Ring (voor het 82mm filter naar een 77mm lens) x 1 stuk
- Het CPL (Circular Polizering) Filter van 82mm), deze kan tegelijk met de rechthoekige filters gebruikt worden.
Het compleet nieuwe design zorgt nu voor een stabieler en veelzijdiger filterhouder die:
- Geschikt is voor alle groothoeklenzen met filter diameters tot 82mm.
- Een aluminium basis heeft dat zorgt voor een lichtgewicht houder die extreem sterk is.
- Bruikbaar is in combinatie met Sirui 100x100mm en 100x150mm rechthoekige filters en overige rechthoekige filters met een dikte van 2mm
De verbeteringen aan de Sirui NDH100
- De Sirui filterhouderkomt standaard met 3 slots voor je rechthoekige filters. Veel andere fabrikanten leveren er slechts twee en mocht je een derde filter willen plaatsen, dan moet je dit extra slot dus bijbestellen. Sirui gaat zelfs een stap verder… gebruik je zelden drie slots of wil je net iets minder kans op vignettering lopen? Er wordt een inbussleutel met 4 schroefjes meegeleverd zodat je hem direct kan aanpassen naar een dunner 2-slots filter. Slim!
- De vorige versie had een klik-systeem om je filters te draaien ten opzichte van je horizon, hierdoor kon je af en toe een paar garden uit het lood staan te werken. Deze versie draait volledig traploos rond je lens zodat dit euvel verholpen is in versie 2.
- Het CPL filter werd eerste gedraaid door middel van een schijf bovenop de houder, in deze versie is dit verplaats naar de zijkant en doordat het mechanisme kleiner is geworden, is de gehele filterhouder ook wat dunner. De plaatsing aan de zijkant is voor mij handiger vanwege de plaatsing vlak bij de sluiterknop van mijn camera.
- De houder is uiteraard net als de voorgaande versie voorzien van strips die het lekken van licht tegen gaan. Kwaliteit zit hem in de details!
- De tweevoudige sluiting om de houder voor je filters te bevestigen aan je adapter-ring is nu gewijzigd in een enkele sluiting. Door gebruik te maken van een metalen pinnetje denk ik dat hierdoor het gebruik met handschoenen aan een stuk makkelijker wordt.
Ik denk dat Sirui met de V2 versie alle verbeterpunten uitstekend heeft aangepakt en een product een zeer interessante optie is voor diegene die nog op zoek is naar een professionele en betaalbare filter set.
Wil je eens oefenen en/of kennis maken met deze filters? Boek dan een workshop bij me via het platform van Photo United, hier staan regelmatig workshops specifiek voor filters tussen.